BLOG

Blog Yazıları

Ordu’da Zeka Gücü Yaz Kampı
Halil Keskin
12 Ağustos 2016

Turkcell Zeka Gücü projesinin lansmanını yaptığımız Ordu’ya bu kez Zeka Gücü Yaz Kampı için gittik!

Merhaba,

Artistanbul olarak yaz döneminde Ordulu öğrencilerimizle bir kez daha bir araya geldik, projeler ürettik, eğlendik, üretmeyi eğlenceli hale getirdik.

Yaptığımız atölyeler içinde kendi hoparlörlerini yapmak, alarmlı masa saati hazırlamak, bambino uçaklar inşa etmek, kendi oyunlarımızı, oyun konsollarımızı yapmak, mobil uygulamalar geliştirmek, IoT uygulamalar geliştirmek, hologram ve VR gözlük ile üç boyutlu görüntüleri incelemek gibi birbirinden ilginç çalışmalar vardı.

Öğrencilerimiz, küçük arkadaşlarımız iki hafta boyunca eğlendiler, öğrendiler ve ürettiler. Ben bu yazımda eğitimlerin içeriğinden çok, niye bu eğitimleri verdiğimizden, çocukların kazandığı bazı yeteneklerden bahsetmek istiyorum.

Ne yazık ki ülkemizin zenginliklerinin farkına varıp verimli kılamadık, fakat BİLSEM’lerdeki yetenekli çocuklarımızı doğru yönlendirebilirsek, sanatta ve bilimsel konularda çok hızlı bir şekilde ilerleme kaydedeceğimiz açık. Bu hedefe giden en doğru yol ise çocuklara üretebileceklerine dair özgüven kazandırmak, olanak sağlamak ve üretmeyi sevdirmekten geçiyor. Bizler böyle başarılı çocukların yanlarında olmaktan mutluluk duyduk, gerek online eğitimlerimizle, gerekse yüz yüze gerçekleştireceğimiz etkinliklerimizle olmaya da devam edeceğiz.

Zeka Gücü Projesi’nde tam olarak bunu hedefliyoruz. Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesine kurulan Turkcell Zeka Gücü Maker Laboratuvarları ile hayatlarında karşılarına çıkacak her türlü sorunu aşmayı öğretmeye çalışıyoruz. Geliştirdikleri çözümlerle sadece kendilerinin değil; üreterek başkalarının da hayatlarını değiştirecekleri, geliştirdiklerini insanlıkla paylaşacaklarını bir hayata hazırlıyoruz.

ordu
bilsem
zeka gücü
zekagucu
Diğer Yazılar
Article Photo
Turkcell Zeka
Gücü Projesi
BLOG - 1
Yrd. Doç.Dr.
Adile Gülşah Saranlı,
TED Üniversitesi,
Eğitim Fakültesi
13 Mart 2017
Article Photo
Turkcell Zeka Gücü
Ekibi İş Başında!
Oğuzhan KAYAR
30 Mayıs 2016
Article Photo
Erzincan’dan Dünya’ya
Projeler Var!
Halil KESKİN
20 Haziran 2016
Article Photo
Turkcell Zeka Gücü
Ekibi Ankara'da
Deniz ERKUL
25 Haziran 2016
Article Photo
Adana BİLSEM'de
Zeka Gücü
Deniz ERKUL
11 Temmuz 2016
Article Photo
Turkcell Zeka Gücü
Ekibi Kütahya'da
Oğuzhan KAYAR
19 Temmuz 2016